Във вторник лекарите от "Пирогов" излязоха на 10-минутен протест пред главния вход на болницата. Медиците настояват да им бъде обяснено защо е сменено ръководството на лечебното заведение, съобщиха от лечебното заведение.

Медиците от най-голямата спешна болница у нас настояват здравният министър Асена Сербезова да върне на работа отстранения директор проф. Иван Поромански. 

Липса на правила за погасяване на задълженията, саботиране на вписването на Съвета на директорите и пропуснати ползи от изнесена апаратура са установили проверките на МЗ. Това бяха аргументите, посочени като причина за уволнението на проф. Поромански.