Първият мобилен събирателен пункт е за районите "Средец“ и "Сердика“ на 3 юни 2022 (петък), от 8:30 до 14:30 часа, съобщиха от Столична община. Пунктът ще бъде разположен на ул. "Париж“ № 5 – на паркинга пред Столичен инспекторат. От 16 до 18 юни ще се проведе тридневна лятна кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата, която ще обхване три столични района – "Овча купел“, "Изгрев“ и "Слатина“.

Мобилният събирателен пункт ще бъде разположен от 8:30 до 14:30 часа, както следва:

Район "Овча купел“

16.06.2022 г. (четвъртък) – бул. "Цар Борис III“ № 136 В, пред районна администрация "Овча купел“.

Район "Изгрев“

17.06.2022 г. (петък) – жк. Дианабад, ул. "Васил Калчев" и ул. "Владимир Трендафилов", пред магазин Т Маркет.

Район "Слатина“

18.06.2022 г. (събота) – бул. "Шипченски проход“ № 67, пред районна администрация "Слатина“.

Безвъзмездно ще се приемат следните опасни отпадъци, образувани от домакинствата:

- Живак и уреди, съдържащи живак (живачни термометри, прекъсвачи и други подобни).

- Лакове и бояджийски материали.

- Домакински препарати и химикали.

- Мастила и замърсени опаковки.

- Фармацевтични продукти (лекарства с изтекъл срок на годност)