35-годишен мъж получи доживотен затвор без право на замяна, след като Софийският градски съд го призна за виновен за смъртта на 48-годишен мъж. 

Престъплението бе извършено на 26.11.2019 г. в София в парк "Борисова градина“, съобщават от пресцентъра на СГП. Тогава подсъдимият умишлено умъртвил 48-годишен мъж, като го намушкал множество пъти в областта на шията и гръдния кош. Според обвинението деянието е било извършено по особено жесток начин.

Обвинителната теза е била възприета от съда за доказана, благодарение най-вече показанията на свидетел. Признатият за виновен е със завършен шести клас, неосъждан. Присъдата не е окончателна и подлежи на обжалване и протестиране пред Софийски апелативен съд.