35-годишен мъж получи доживотен затвор без право на замяна, след като Софийският градски съд го призна за виновен за смъртта на 48-годишен мъж.
Престъплението бе извършено на 26.11.2019 г. в София в парк "Борисова градина“, съобщават от пресцентъра на СГП. Тогава подсъдимият умишлено умъртвил 48-годишен мъж, като го намушкал множество пъти в областта на шията и гръдния кош. Според обвинението деянието е било извършено по особено жесток начин.
Обвинителната теза е била възприета от съда за доказана, благодарение най-вече показанията на свидетел. Признатият за виновен е със завършен шести клас, неосъждан. Присъдата не е окончателна и подлежи на обжалване и протестиране пред Софийски апелативен съд.
Зареждане ...


10:50 / 19.04.2022
516





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.