На 4 януари 2022 години ще отбележим 144-годишнината от Освобождението на София от Османско владичество.

От 10:00 часа в митрополитския храм "Света Неделя" ще бъде отслужен благодарствен молебен в памет на загиналите воини, съобщават от Столичната община.

Гражданите могат да поднесат венци и цветя пред паметника на българския опълченец, пред който от 11:00 до 13:00 часа ще има часови от националната гвардейска част.

Камбаните на столичните храмове ще озвучат града, за да припомнят на поколенията паметната дата.