Столичен инспекторат съвместно с комисия от експерти установиха 1075 броя излезли от употреба моторни превозни средства на територията на столицата в различни райони. Най-голям брой са регистрирани в район "Подуяне“, следвани от "Младост“ и "Слатина“. След изтичане на тримесечния гратисен период, тези коли трябва да освободят общинските площи, по които са разположени. Ако това не се случи доброволно, след издаване на заповед от съответната районна администрация, колите се преместват принудително на площадка за разкомплектоване.

На този етап близо 200 стари коли са вдигнати чрез фирмата, която има договор със Столична община. Немалък е броят и на колите, които са преместени от техните собственици. В район "Слатина“ е най- голям броя на доброволно премахнатите негодни си коли- над 40.