След съвместна инициатива се събраха 23 тона стари и негодни автомобилни гуми, които бяха натрупани на общинско място в края но ул. "Подполк. В. Златерев“ в кв. "Абдовица“в район “Искър“. В събота и неделя се извърши товарене и разчистване на един общински терен от натрупани стари и негодни гуми, замърсяващи пространството.
Целта е мястото да бъде почистено, както и да се предотврати практиката за изхвърляне на този вид отпадък там. Събраните количества са транспортирани на регламентирано за целта място. В рамките на следващи дни работата ще продължи до окончателното почистване на терена. Столичен инспекторат ще продължи с контрол на място, като и чрез монтираните камери за видеонаблюдение, за да не се допускат нарушения.
Зареждане ...


14:52 / 04.07.2022
828





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.