През 2021година след осъществен контрол от Столичен инспекторат на територията на София бяха демонтирани 327 броя антипаркинг съоръжения. До премахването се е стигнало, след като при проверките се е установило, че те са били поставени без одобрени схеми.

"Припомняме, че на територията на Столична община се забранява  нерегламентираното поставяне и/или разполагане върху улици, площади и тротоари общинска собственост на всякакви подвижни, неподвижни и други прегради, знаци, табели, съоръжения и други подобни, които затрудняват и/или препятстват преминаването, спирането, престоя и/или паркирането на ППС и/или пешеходци", съобщават от Столичен инспекторат.