Незаконните постройки на ул."Апостол Карамитев" в район "Изгрев", ползвани безвъзмездно години наред от СБА вече са премахнати, съобщи районният кмет д-р Делян Георгиев. Имотът вече е почистен от служители на районната община. Гражданите ще могат да използват терена за свободно паркиране на автомобили, а през следващата година районната администрация ще потърси варианти за неговото облагородяване.

Ето какво написа д-р Делян Георгиев в личния си профил във Фейсбук:

"От началото на мандата в целия район бяха иззети десетки общински имоти, заграбени от частни фирми и физически лица, а незаконните постройки върху тях, бяха разрушени от общината. Спазването на законите и тяхното ефективно прилагане са приоритет за нашата администрация.

Само за няколко години доказахме, че когато има воля и честно към хората управление, няма невъзможни неща. Редица насложени във времето проблеми бяха разрешени, а район “Изгрев" възвърна ролята си на защитник на обществения интерес и фактор, с който трябва да се съобразяваме. Общината трябва и може да бъде “добър стопанин". Корупцията и безхаберието нямат място в района ни.

Заедно за “Изгрев" - нашият общ дом!".