Заради извършване на реконструкция по топлопреносната мрежа временно ще бъде преустановено топлоподаването в няколко квартала, съобщиха от Топлофикация - София. От 5 до 8 юли 2022 година ще бъде спряна топлата вода в ж.к. "Гео Милев“ и част от кв. "Яворов“ в района между бул. "Цариградско шосе" - ул. "Александър Жендов" - бул. "Шипченски проход" – ул. "Сирак скитник“ - ул. "Едисон" - ул. "Бетховен" - ул. "Манастирска" - ул. "Гео Милев" - ул. "Иван Димитров-Куклата“ – ул. "Хемус“ и ул. "Коста Лулчев“ - бул. "Цариградско шосе", както и блоковете в кв. "Яворов" с номера от 28 до 73.

От 5 до 09 юли 2022 г. ще продължи реконструкцията на ул. "Лидице“ № 12.

В същото време, от столичната топлофикация съобщиха, че реконструкцията на топлопреносната мрежа в ж.к. "Света Троица“ е приключил 11 дни по-рано от предвидения краен срок и подаването на топла вода вече е възстановено. Вече има топла вода в блокове бл. 300, бл. 301, бл. 302, бл. 303, бл.303 Б, бл. 303 В, бл. 306, бл. 307 и бл. 307 А.