"Метростанция "Дружба". Течовете са постоянни. Асансьорите спират, когато вали, предполагам, за да не изгорят двигателите им. Така се ръководи метрото при залязващото управление на ГЕРБ в София. Остава година и половина от тази мъка". 

Това написа в личния си Фейсбук профил Симеон Ставрев, общински съветник в Столичен общински съвет и член на Националния съвет на "Да, България“. Към публикацията има и прикачени снимки, които можете да видите в галерията ни. Ето и коментарите на столичани:

- "Дружба вода не пие!";

- "Отново зловещата Перловска река?";

В отговор Симеон Ставрев пише: "През Дружба минава само р. Искър, но доста далеч от метрото е тази му част. Действително езерото е на около километър".