Общинският приватизационен фонд отпуска средства за възстановяване на игрища в кв. "Абдовица“ и в с. Бусманци, съобщиха от Столична община. Основният ремонт на две игрища в район "Искър" да бъде финансиран с до 240 хиляди лева от Специализирания общински приватизационен фонд, предлагат в свой доклад заместник-кметът Дончо Барбалов и общинският съветник Стефан Марков. Столичният общински съвет ще обсъди дали да одобри тази инвестиция на заседанието си на 21 юли.
Едното игрище се намира в двора на бившето 65-то училище в с. Бусманци, а другото – в кв. "Абдовица". Спортните съоръжения ще бъдат възстановени като многофункционални – за баскетбол и минифутбол с размери 30 на 20 метра. Разходването на средствата ще се извърши при спазване на Закона за обществените поръчки и Закона за публичните финанси.
Бенефициентът – район "Искър“ – ще контролира изпълнението на строително-ремонтните дейности съобразно договора с изпълнителя, спечелил тръжната процедура.
Зареждане ...


20:53 / 20.07.2022
892





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.