Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 42-годишен мъж за причиняване на телесна повреда.
На 15 май около 13:00 часа в подлеза на "Орлов мост“ в София, обвиняемият В.Й. блъснал силно З.Т. по стълбите откъм улица "Сан Стефано", вследствие на което мъжът паднал и му е причинена средна телесна повреда. Пострадалият е с фрактури на таза и на носните кости, съобщават от прокуратурата.
По случая е образувано досъдебно производство. Обвиненият е заплашен с до 6 години затвор. Той е осъждан за идентично престъпление, но е реабилитиран. Предвид възможността В.Й. да извърши друго престъпление или да се укрие, прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено искане в съда за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража“.
Зареждане ...


11:51 / 17.05.2022
550





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.