Прокуратурата привлече към наказателна отговорност 46-годишен мъж за грабеж от магазин, при който е употребено насилие, съобщиха от обвинението.

На 23 февруари в магазин на ул. "Пиротска", обвиняемият отнел телефон, портмоне с 80 лева в него и около 60 лева оборотни пари от владението на с намерение противозаконно да ги присвои, като употребил за това заплашване - насочил нож към жена и й казал: "Ако не ми дадеш всичките пари, ще те наръгам".

По случая е образувано досъдебно производство, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода" от 3 до 10 години.

Обвиняемият е многократно осъждан. Предвид възможността той да се укрие или да извърши друго престъпление, наблюдаващ прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа.