След 30 години се очаква възобновяване на гражданските полети на летище "Щръклево". Първоначално те ще са между Русе и София и ще се изпълняват три пъти в седмицата, предаде Нова телевизия. Вече има заявено намерение от страна на авиопревозвач да изпълнява тези полети.

Надеждите на хората са това да даде тласък на развитието на икономиката и туризма в Североизточна България.