Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 20-годишен младеж, ограбил малолетно дете.
На 11 юни тази година около 19:45 ч. пред стълбите на централния вход на СУ “Св. Климент Охридски“ в София обвиняемият заплашил 13-годишно момче и му взел сумата от около 35 лева.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода" от 3 до 10 години.
Нападателят не е осъждан, но срещу него има образувано досъдебно производство за извършен друг грабеж. Предвид това и възможността да извърши друго престъпление, прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа, съобщиха от прокуратурата.
Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
Зареждане ...


17:06 / 30.06.2022
479





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.