"Орлов мост" е блокиран! Протестиращите скандират оставка!, видя репортер на Sofia24.bg.

В момента се провежда Национален протест на браншови организации. Недоволството е срещу въвеждането на зеления сертификат, а мотото е "Всички заедно! За здраве, работа, бъдеще, сигурност!". 

От бранша са категорични, че въведените мерки са неадекватни и дискриминационни.

От Българската асоциация на заведенията вчера съобщиха, че имат спад на оборотите с 80% от въвеждане на мерките - в същото време няма подпомагане на засегнатите сектори. Затова според протестиращите - здравната криза не се решава, а се задълбочава икономическа такава.

В протеста участват: Алианс на туристическата индустрия в България, Българската асоциация на заведенията, Сдружението на заведенията, Хотелиерската и ресторантьорска асоциация, Асоциацията здраве и фитнес, ритейл центровете и представители на детските центрове.