"Орлов мост" е блокиран! Протестиращите скандират оставка!, видя репортер на Sofia24.bg.
В момента се провежда Национален протест на браншови организации. Недоволството е срещу въвеждането на зеления сертификат, а мотото е "Всички заедно! За здраве, работа, бъдеще, сигурност!".
От бранша са категорични, че въведените мерки са неадекватни и дискриминационни.
От Българската асоциация на заведенията вчера съобщиха, че имат спад на оборотите с 80% от въвеждане на мерките - в същото време няма подпомагане на засегнатите сектори. Затова според протестиращите - здравната криза не се решава, а се задълбочава икономическа такава.
В протеста участват: Алианс на туристическата индустрия в България, Българската асоциация на заведенията, Сдружението на заведенията, Хотелиерската и ресторантьорска асоциация, Асоциацията здраве и фитнес, ритейл центровете и представители на детските центрове.
Зареждане ...


15:46 / 28.10.2021
494






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.