На заседание, насрочено за 21 април, Столичният общински съвет (СОС) ще разгледа намалени отстояния за разширението на още една столична ясла.
Новата сграда, с която ще се разшири съществуващата Самостоятелна детска ясла № 21 в район "Триадица", ще бъде изградена при намалени отстояния от границите на имота, в който е разположено детското заведение.
За да се използват рационално общинските имоти, в които се намират детски градини и ясли, по предложение на кмета на София Йорданка Фандъкова и главния архитект Здравко Здравков, през 2020 г. бяха променени изискванията в Наредбата за проектиране, изпълнение и поддържане на сгради за обществено обслужване в областта на образованието и науката.
За всеки отделен случай се извършва градоустройствен анализ на терена и Столичният общински съвет дава съгласие за прилагане на намалени отстояния при проектирането и изграждането на нова сграда.
Разширението на яслата предвижда новата сграда да разполага с места за нови четири яслени групи, информират от СОС.
Зареждане ...


12:15 / 20.04.2022
724




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.