На 26 и 27 февруари в ОКИ "Красно село“ се проведе обучителен семинар на тема: “Младежко участие в Европа: възможности за гражданска ангажираност", организиран от AEGEE-Sofia с подкрепата на дирекция "Спорт и младежки дейности“, съобщава Столична община.
Мария Гончева, началник-отдел "Младежки дейности“, представи различните инициативи, достъпни за младите хора в столицата. Участниците се запознаха и с възможностите, които Столична община предоставя за финансиране на младежки дейности като програма "София – град на младите и активните“ и "Академия за ВИЗИОНЕРИ“.
Осигуряването на възможности за пълноценно и активно участие на младите хора в обществения живот Гончева посочи за приоритет на местната власт. Тя представи и работата на Консултативния съвет по политиките за младежта към кмета на Столична община, в чийто състав са включени представители на ученически и студентски съвети, както и младежки организации.
Зареждане ...


12:40 / 28.02.2022
473




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.