От Столичния инспекторат извършиха ръчно почистване на основните булеварди и улици на район “Изгрев". До дни същите ще бъдат измити. Кметът на района д-р Делян Георгиев публикува снимки във Фейсбук. Ето какво написа той на личната си страница: 

"Много листа и земна маса бяха премахнати от пътните платна и отводнителната система, като по този начин районната администрация започна превантивната си работа и подготовка за пролетните дъждове и снеготопенето от Витоша. С цел превенция на наводняванията, служители на общината извършват огледи на подлезите и дъждоприемните шахти в трите квартала на района. Проблемите ще бъдат отстранени своевременно, за да не се допускат инциденти и щети. Оперативните дежурни на администрацията следят 24 часа от денонощието нивото на водите на двете реки на територията на район “Изгрев", по разпореждане на кмета д-р Делян Георгиев."