София отбелязва днес 144 години от Освобождението си от османско владичество.
Благодарствен молебен в памет на загиналите ще бъде отслужен в митрополитския храм "Света Неделя" от 10 часа.
Молебенът ще бъде отслужен при спазване на мерките за ограничаване разпространението на Covid-19. Камбаните на столичните храмове ще озвучат града, за да припомнят паметната дата.
Честването е част от календара на културните събития на столичната община.
Венци и цветя ще бъдат поднесени пред паметника на българския опълченец, пред който от 11 до 13 часа ще има часови от националната гвардейска част.
Зареждане ...


08:37 / 04.01.2022
376






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.