И тази година СМГ е на първо място в класацията. 91-ва немска езикова гимназия обаче слезе с едно място надолу и вече е трета. На второ място се изкачи Технологичното училище "Електронни системи“. При четвъртото място също има промяна - 73-то училище отстъпи на 164-та испанска гимназия. Двете английски гимназии също размениха местата си - тази година на шесто място е Втора английска, а на седмо - Първа английска гимназия. Осма по традиция е 9-та Френска гимназия. Местата си запазват и 22-ро СЕУ и 51-во СУ, които са съответно на девето и десето място. За някои от гимназиите балът е по-висок, за други пък е паднал, но като цяло балът е по-нисък от миналата година. Данните са от Регионалното управление по образованието в София.
Класация на столичните гимназии по най-висок минимален бал през 2022 година
/ общо за момичета и момчета /
СМГ - 485, 700
ТУЕС – 459, 000
91-ва НЕГ – 458, 000
164-та ГПИЕ – 441, 000
73-то СУ – 438,500
2-ра АГ – 431,500
1-ва АГ- 428,000
9-та ФГ - 416,500
22-ро СЕУ - 410, 500
51-во СУ – 409,500
За сравнение:
Класация на столичните гимназии по най-висок минимален бал през 2021 година:
СМГ – 483,500
91-ва НЕГ – 467,500
ТУЕС – 458,250
73-то СУ – 442,500
164-та ГПИЕ – 439,000
1-ва АГ – 432,500
2-ра АГ – 431,500
9-та ФЕГ – 424,000
22-ро СЕУ – 413,000
51 СУ-во – 406,500
Зареждане ...


19:27 / 11.07.2022
2348





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.