Пет дни семейство от столичния квартал "Орландовци" е под вода. Имотът на потърпевшите се е превърнал в езеро, което източват денонощно, но без успех заради продължаващите обилни валежи.

Семейство Георгиеви са подавали сигнали и до телефон 112. "Записват ни, казват, че има много сигнали и дотам", обясниха потърпевшите.

Имотът им е на ул. "Лазар Михайлов". Твърдят, че от години шахтите там стоят запушени.

"Надявам се поне да изчистят шахтите, за да има някакво оттичане", казва Георгиев пред Нова телевизия.