Екипи на Столичен инспекторат организираха цялостно почистване на металните перголи от уличните графити и от налепени по тях стикери, лепенки и хартиени обяви. За прецизното отстраняване на нерегламентираните материали бяха използвани подходящо подбрани за целта разнородни почистващи средства.
В хода на акцията бяха премахнати и десетки графити, тагове и надписи с нецензурен характер, както от съоръженията за бъдещия книжен пазар, така и от прилежащото там градско обзавеждане, включващо пейки, осветителни стълбове, кошчета за отпадъци, знаци и други.
В същото време, от утре започва традиционното пролетно почистване на София. Инициативата има за цел да привлече повече доброволци, които да се включат в почистването и облагородяването на градските пространства, местата, където живеем, учим и работим. Организатор на кампанията е Столичният инспекторат.
По време на инициативата Столичният инспекторат ще осигури чували и ръкавици за доброволците, както и ще организира извозването на събраните отпадъци. До този момент има над сто заявки от фирми, граждански сдружения и групи за участие в кампанията. 25 строителни и транспортни фирми също са заявили желание да се включат с техника. По време на кампанията ще се почистят междублокови пространства, градинки, площадки, както и над 30 замърсени терена. Дейностите, предвидени в кампанията, ще продължат и след Великденските празници.
Зареждане ...


09:25 / 31.03.2022
653




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.