Поради благоприятните атмосферни условия ще се извършва измиване и дезинфекциране на контейнерите за битови отпадъци, съобщават от Столичния инспекторат.

Дейността се извършва след обслужването им и в зависимост от това в някои райони това ще се направи в нощна смяна. Вчера работата стартира в район "Илинден“, дейността продължава и днес. Почистване ще се извърши днес и  в районите " Изгрев“, "Оборище“," Триадица", "Средец“, "Възраждане“, "Сердика“.

В следващите дни, от 16 до 20 февруари, при положителни температури поетапно ще бъдат обхванати и районите "Надежда“, "Овча купел“, "Нови Искър“, "Слатина“, "Красно село“, "Връбница“, "Панчарево“ . Работата ще продължи.