Знам, че столичните скейтъри отдавна имат нужда от модерно и специално отредено за тях място, където да си карат на воля. Затова се срещнахме с председателя на Българска Скейтборд Федерация Борис Атанасов и Николай Георгиев, треньор и председател на скейтборд клуб в Северния парк до езерото. Това написа във Фейсбук председателя на Столичния общински съвет Георги Георгиев.

"Тук на площ от 910 кв.м ще бъде изградено съоръжение за ролкови екстремни спортове. То ще бъде безплатно и подходящо за начинаещи и напреднали. Проектът за скейт парк съчетава две от дисциплините в скейтборда – "стрийт“ секция, която имитира карането в градска среда и “пул" – която наподобява карането в празни басейни. Скейтпаркът ще бъде изграден от стоманено-бетонна конструкция, шлайфан бетон, естествен камък гранит, мозайки от едър естествен камък и др. Всичко това е заложено в бюджета на Столична община за 2022 година – общата стойност на обекта е 761 074.78 лв., с ДДС , а срокът за изпълнение е 365 дни от датата на започване на строително-монтажните дейности", коментира още Георгиев.