Комисия от отдел ИИИКЕ – " Инженерна инфраструктура инвеститорски контрол и екология“, на район “Оборище", прие с протокол извършените строително-ремонтни дейности, които приключиха по-рано от предвидения по договор срок.
В рамките на един месец беше подменено цялото осветление на подлеза, с 50 броя нови ЛЕД-лампи и захранващи кабели. Боядисани са 270 кв.м ламели на тавана и са запълнени липсващите плоскости. Напълно ремонтирано е сервизното помещение, което обслужва наемателите на търговските обекти. Изградена е нова кабина за захранващото ел. табло. Поставени са и нови бетонни решетки на шахтите под стълбите към подлеза, съобщават от районната администрация.
“Надявам се хората, които използват този подлез да се чувстват по-спокойни, след подмяната на осветлението и боядисването на таваните", каза кметът на район “Оборище" Николай Александров и съобщи, че Общината търси възможности за ремонти и на други ключови обекти.
Според Николай Александров, проблемът с надрасканите стени, не само в подлезите, засега остава непреодолим. Конкретно за подлеза при МОЛ “Сердика", тази събота, доброволци ще опитат да отстранят част от грозните графити.
Акцията е съгласувана с районната администрация и е част от съпътстващите инциативи за празника, който тази година е под мотото “Район Оборище – чист и уютен".
Зареждане ...


10:10 / 07.04.2022
615




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.