Кампанията за насърчаване на детското четене и грамотността сред подрастващите беше открита пред Детския център на Столична библиотека на 2 април - рождената дата на Ханс Кристиан Андерсен. Деца, родители, библиотекари и лица от телевизионния екран се включиха в празника, съобщиха от Столична община.
Заместник-кметът Мирослав Боршош се обърна към децата: "Днес рожден ден има един ваш много добър приятел – детската книга. Този приятел ще ви съпътства през целия живот, ще ви подкрепя, ще откривате заедно страхотни неща".
Заместник-кметът благодари на Асоциация "Българска книга" и Столична библиотека за организацията на традиционната инициатива, част от културния календар на София, като увери, че Столична община винаги ще застава зад такива каузи.
"Започваме "Походът на книгите" днес и осъзнаваме, че сме в много сложни времена. Като общество сме нападнати от една мрачна бездуховност. Книгата е онова оръжие, което трябва да използваме, за да спечелим тази война, за да спасим децата си от бездуховността и да ги водим към светлината, която им дават книгите", добави още Мирослав Боршош.
Събитията от "Походът на книгите" продължават през целия месец.
Зареждане ...


19:29 / 02.04.2022
800




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.