На 8 юли 2022 година от 10:00 часа ще бъде пусната в действие новоизградената фотоволтаичната система на основната сграда на 12 ДКЦ в квартал "Люлин-9" на ул. "Иван Бойчев" № 17, съобщиха от пресцентъра на Столична община. На събитието ще присъства заместник-кметът на София по финанси и здравеопазване Дончо Барбалов и управителят на ДКЦ 12 д-р Васил Василев. 

Произведеното количество електроенергия ще се ползва от здравното заведение, а излишната енергия ще бъде продавана на електроразпределителното дружество.

Основен мотив за инвестицията е значителното и непрекъснато увеличение на цената на електроенергията. 

Изграждането на фотоволтаичната система е финансирано със средства на ДКЦ 12 в размер на 60 000 лева при спазване на Закона за обществените поръчки. Предстои монтирането на такава фотоволтаична система и на втората база на ДКЦ 12, която се намира отново в жк Люлин, на бул. "Проф. д-р Александър Станишев“ №17.