Полицаи от СДВР иззеха над 5 килограма наркотични вещества. Задържани са трима, разпространявали наркотици на територията на кв. "Мусагеница"
В хода на предприети полицейски действия служители от сектор "Наркотици" при СДВР задържали трима мъже, съпричастни към престъпления, свързани с наркотични вещества. Единият - 19-годишен, е арестуван непосредствено след продажба на наркотици, а другите двама, на 19 и на 20 години - в жилище, ползвано от тримата.
При процесуално-следствените действия в апартамента са намерени и иззети множество различни по вид разфасовки, съдържащи тревиста маса, вещество на бучки и прах, таблетки. Резултатът от назначената експертна справка показал, че иззетите количества са 4.380 кг коноп, 65 грама амфетамин, 3.22 грама кокаин и 9.06 грама MDMA, съобщиха от пресцентъра на МВР.
След доклад на материалите, събрани по образуваното досъдебно производство, в Софийската градска прокуратура тримата са привлечени като обвиняеми за престъпление по чл. 354 а от НК. Наложени са им мерки "задържане под стража" за срок до 72 часа.
Зареждане ...


10:12 / 13.07.2022
722







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.