Специализираната полицейска операция е проведена вчера от служители на ГД "Гранична полиция“ и на СДВР. В хода на действията те установили в района на първи километър на АМ "Тракия“ лек автомобил "Сеат“, управляван от софиянец, с четирима незаконни мигранти, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Водачът направил опит да избегне проверката, но близо до хотел в района е задържан. В него е намерен газов пистолет, който предстои да бъде даден за експертиза. Нелегалните мигранти са без документи за самоличност, заявили, че са сирийци.
По случая е образувано досъдебно производство в ГПУ - София, работата продължава.
Зареждане ...


16:14 / 02.06.2022
764





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.