С 15% се предвижда да поскъпне пътуването с такси в София. След протеста на таксиметрови шофьори в понеделник, Столичният общински съвет ще разгледа нова тарифна политика. 

Председателят на комисията по транспорт Карлос Контрера каза пред БНР, че последното предложение на превозвачите е за увеличение с 20%, но внесеното предложение в общината е за увеличение с 15%, което може да мине и да бъде гласувано.