В градинката на КАТ бяха поставени първите в цяла София пейки тип "отворени книги“, съобщи кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев във Фейсбук. Целта на районната администрация е да създаде приятно място, което младите хора да ползват за отдих, развлечение и младежки събития.

Д-р Георгиев вече представи пред ученици от училища в района част от пейките, върху които са написани известни пасажи от творби на наши творци. Представители на Съюза на българските писатели също взеха участие в събитието. Ученици пък прочетоха свои авторски произведения пред съучениците си и гражданите. Проектът се финансира по програма "София – град на младите и активните“ за финансиране на младежки дейности на Столична община.