Да, наистина смятам, че правителството е обявило война на София и не мога да си обясня, защо водейки политическите си битки наказват една трета от населението на България. Това написа във Фейсбук председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.
"Предупреждавам, че ако няма актуализация в държавния бюджет за подпомагане на столичния градски транспорт ще се наложи да разредим разписанията и потърпевши ще бъдем всички. Причините за състоянието на сектора са ясни – ковид кризата, която намали приходите с 30% и последващото драматично покачване на цените на енергоносителите с 300%. Ние не искаме да повишаваме цената на пътуването – нашата политика е да предоставяме добра услуга на добра цена и няма да отстъпим от нея", коментира още Георгиев.
Зареждане ...


17:25 / 31.05.2022
1053





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.