Вчера гостувах в село Лозен, където и днес продължава Осемнадесети фолклорен фестивал, част от традиционните юнски празници. Ако се чудите как да прекарате неделята си - заповядайте да се насладите на млади изпълнители на фоклорни танци. Това написа във Фейсбук председателят на СОС Георги Георгиев.

"Благодаря на кмета на Лозен г-н Георги Младенов, на Народните читалища “Светлина-1928" и "Христо Смирненски-1928" за всичко, което правят за съхраняването на българските традиции.

Деца и младежи от всякаква възраст ни зарадваха със своите талант и умения. Потанцувахме и ние с колегите - общинския съветник Ваня Тагарева, народния представител Евгения Алексиева и много други.

Толкова ми хареса, че догодина пак ще се видим!", завършва публикацията си той.