Председателят на СОС Георги Георгиев подписа решението с Подробния устройствен план на "Горубляне“ – един важен и обемен във всеки един смисъл документ. С влизането му в сила ще се въведе ред квартала и ще бъдат подобрени условията на живот там. Ето какво написа Георгиев във Фейсбук:
"Територията, предмет на решението попада в обхвата на разработените за м. "Горубляне“ - транспортно-комуникационна схема и подробен комуникационнотранспортен план за част от артериите от първостепенната улична мрежа. С приетата разработка се осигуряват условия за устройствено регламентиране и реализация на обектите на техническата инфраструктура и комуникационно-транспортна обвързаност на територията с първостепенната улична мрежа на Столична община.
Предложено е ново комуникационно решение за кръстовището между продължението на ул. "Михаил Греков“ и бул. "Копенхаген", попадащо в част от територията на парк "Изток".“ се казва в решението.
Благодаря на екипа на главния архитект Здравко Здравков и на всички активни граждани, които се включиха с конкретни предложения по време на обществените обсъждания. Честито!".
Зареждане ...


12:57 / 28.07.2022
1041





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.