Председателят на СОС Георги Георгиев публикува три снимки в личния си профил във Фейсбук. Ето какво написа той: "Щастливи сме да ви покажем ул. "Проф. Живко Сталев“ в район "Студентски“ – вече носеща името на един от най-бележитите български юристи, по случай 110-ата годишнина от рождението му. Това е и едно от многото смислени решения, които взехме в Столичен общински съвет през последните месеци.
Радвам се, че водени от авторитета на проф. Сталев, около идеята ни се обединиха всички общински съветници – за да отдадем дължимото на професора. За всеки български юрист неговото име означава много, а приносът му за развитието на правната наука в България е изключителен – над 300 научни труда и 75 години академична дейност. Вярвам, че София е градът, в който нашите духовни будители намират признание и тяхното дело се съхранява за поколения напред".
Зареждане ...


10:51 / 23.08.2022
481





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.