"От вас черпим сили и мъдрост в забързаното ежедневие. Вие сте нашият пример как непреходните житейски ценности трябва да са стожер на обществото.", каза председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев по време на среща с представители на трите пенсионерски клубове в район "Надежда".
Над 80 души присъстваха на събитието, като поставиха актуални теми на вниманието на госта. Сред тях е ремонт и конструктивно укрепване на сградата на клуба в жк "Свобода", за който е необходимо сериозно целево финансиране от Столична община. Домакините в лицето на Елена Киселова, председател на Клуб на пенсионера "Свобода" запознаха Георги Георгиев с реализирания общински проект "Всичко е наред, ако спортуваш над 65". Тя беше категорична, че активното движение трябва да е част от живота ни във всяка възраст.
Георги Георгиев подчерта, че общинските съветници и екипът на Столична община активно работят по нова програма за ремонт на тротоари, с която ще бъдат отделени 11 пъти повече средства за рехабилитацията им. На срещата присъства и общинският съветник от ГЕРБ Татяна Георгиева, която подчерта, че подкрепата за хората в зряла възраст ще продължи и занапред. "Ще продължим да бъдем до вас - в делник и празник.
В наше лице имате пълна подкрепа", каза тя на гостите.
"За мен като кмет на район "Надежда" тази първа среща с пенсионерските клубове след отпадане на мерките, беше емоционална, изпълнена с непринудени разговори и нови задачи за нашия екип", заяви районният кмет инж. Димитър Димов.
Зареждане ...


17:21 / 21.04.2022
1002




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.