На 28 март от 11:00 часа заместник-кмета по екология Десислава Билева ще покаже най-новата електрическа машина за нуждите на ОП "Паркове и градини“, съобщиха от Столична община. Машина ще почиства алеи и площада пред НДК, тя е изцяло електрическа, напълно щадяща за околната среда, и е подходяща за използване на открити площади, по-малки улици, велоалеи, паркове и градини.
Това е петата електрическа машина, която Столична община осигурява като част от мерките за подобряване на качеството на атмосферния въздух, поддържане на чистотата на откритите и облика на градската среда. Сред основните предимства на екологичната машина са, че тя е 100% електрическа и с нулеви СО2 емисии и нулев парников ефект.
Зареждане ...


09:46 / 28.03.2022
487




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.