"Продължаваме премахването на незаконни строежи - гаражни клетки. До момента в ж.к. "Сердика“ пред блок 1, 2 и 3 сме премахнали над 50 гаражни клетки, като там предстои отстраняването на още 20, за които законовата процедура е приключила".

За това се похвали на страницата си във Facebook, кметът на район Възраждане Савина Савова.

С премахването им се освобождават места за паркиране на живеещите в квартала. Извършваме и почистване на терените. Предстои премахването на още 30 гаражни клетки на територията на район "Възраждане“, допълва кметът.

Премахването на незаконните строежи се извършва в изпълнение на заповеди на главния архитект на Столична община Здравко Здравков, обявени по законния ред, като преди това се поставя уведомление на всеки от тях.