Поредните незаконни постройки в район “Изгрев" ще бъдат разрушени, научи Sofia24.bg. Автосервизът и прилежащите към него сгради, намиращи се на ул."Апостол Карамитев" в столичния квартал "Дианабад", се ползват десетилетия неправомерно, без договор и каквито и да било разрешителни от СБА, съобщи районният кмет д-р Делян Георгиев. Ето какво написа той в личния си профил във Фейсбук:
"Съюзът на автомобилистите преотдава помещенията на трети лица срещу солидни наеми, като същевременно не плаща и стотинка на общината, върху чиято земя се намират сградите. Имотите ще бъдат иззети принудително от служителите на районната администрация на “Изгрев", след което сградите върху тях ще бъдат разрушени и премахнати.
Ощетяването на хората и общината трябва да спре. От началото на мандата, в район “Изгрев" бяха иззети и освободени за ползване от гражданите над 20 общински имота, а над 30 незаконни постройки бяха премахнати от районната администрация.
Изненадан съм от безстопанствеността на общината през годините. Отсъствието й е давало възможност на недобросъвестни лица и фирми да печелят на гърба на хората, без да плащат наеми и такси за дейността си. Това безхаберие на общинските власти назад във времето, е ощетило гражданите със стотици хиляди левове.
София не е “добър стопанин", но може и трябва да стане такъв, нужни са само воля, отговорност и честно управление в името на хората. Район “Изгрев" се променя, общината уверено си завръща полагаемата роля и контрола над кварталите. Заедно ще направим нашия район едно по-добро и справедливо място за живот".
Зареждане ...


13:59 / 11.08.2022
922





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.