Днес, при влизане на бързия влак от Бургас за София в гара Подуяне - пътническа, част от контактната мрежа провисва върху влака.

Веднага е повикан екип на пожарната поради паднал върху трети вагон изолатор, от който е излизал дим.

Пътниците са изведени своевременно, няма пострадали.

Движението през гара Подуяне - пътническа е преустановено, ще бъдат използвани алтернативни маршрути за превоз на пътници.

В момента аварийни екипи на НКЖИ възстановяват контактната мрежа в гарата.

Причините за инцидента се изясняват.