Продължава поетапното извършване на сезонна поддръжка на уличната мрежа в Столична община. Днес и вчера бяха обхванати централни градски улици и булеварди, между които бул. "Ген. Й. Гурко“ и бул. "Г. С. Раковски“.

18 са екипите, които извършват пътните ремонти на уличната мрежа в София. В дейностите за възстановяване на уличните настилки са включени както фрезоване и последващо полагане на компрометирани участъци с асфалтобетон, така и пренареждане на павета. Сезонната кампания по ремонт на улици и булеварди в столицата обхваща всички райони и ще продължи до края на месец април, съобщиха от Столична община.

"Извършва се фрезоване на асфалтобетоновата настилка и след това ще се положи нов износващ пласт от плътен асфалтобетон на пространството пред Националния стадион "Васил Левски“ по бул. "Гурко“. Успоредно работим и в райони като "Красно село", "Овча купел", "Хиподрума", "Лагера". Освен подготовка за полагане на асфалт, където настилката е паваж, пренареждаме павета. Пренареждаме павета в компрометирани участъци по бул. "Цар Борис III" и бул. "Бъкстон“ , заяви заместник-кметът на София по строителството инж. Ангел Джоргов.