Продължава премахването на излезли от употреба автомобили от улиците в София, съобщиха от Столичния инспекторат. От утре, в следващите няколко дни екипите, ангажирани с премахване на излезлите от употреба автомобили ще вдигат коли в район "Подуяне“, а именно от улици в ж.к "Левски“, ж.к "Хаджи Димитър“ и  ж.к "Суха река“.

Столичен инспекторат съвместно с комисия от експерти са установили 1419 броя излезли от употреба моторни превозни средства на територията на столицата в различни райони. Най-голям брой излезли от употреба автомобили са регистрирани в районите "Подуяне“, "Младост“, "Слатина“ и "Триадица“. След изтичане на тримесечния гратисен период, тези коли трябва да освободят общинските площи, по които са разположени. До момента 240 от тях са преместени доброволно от техните собственици  , а принудително  на площадка за разкомплектоване са отишли 392 броя негодни за употреба моторни превозни средства.