През миналата седмица бяха репатрирани 12 превозни средства в район "Изгрев", а други 8 са премахнати доброволно от собствениците си, научи Sofia24.bg.
Служители на общинатa ще стикират нови МПС-та, които да бъдат вдигнати през следващите седмици, съобщи кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев във Фейсбук.
Ето какво написа той в социалната мрежа:
"За съжаление, капацитетът на фирмата, с която Столична община е сключила договор за репатриране на старите возила, е твърде ограничен. Работи се по график в няколко столични района, което не е достатъчно ефективно от гледна точка на бързина и мащабност на процеса.
Тук е резонен въпросът защо не се делегират права на районните кметове сами да сключват договори с фирми за скрап, а всичко отново е централизирано?
Ако искаме видима промяна към по-добро, трябва децентрализация на местното самоуправление, районни бюджети и повече свобода на действие на “малките" администрации."
Зареждане ...


15:07 / 15.02.2022
911




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.