Служители на район "Лозенец“ премахнаха стари съобщителни кабели около 46 СДЯ "Мики Маус“ на бул. "Св. Наум“. На снимките, публикувани във Фейсбук от кмета на района - Константин Павлов, виждаме телефонен кабел от най-старите модели. Той е закачен на стоманено въже, което започва от фасадата на детската ясла. Ето какво написа в социалната мрежа кметът Константин Павлов: "Кабелът висеше над главите на минувачите по стълбището на парк "Славейкови дъбове“ и стигаше до едно от парковите дървета, където другият му край стои прерязан и смотан в клоните.
В случая бяхме улеснени от това, че жицата минаваше изцяло през общински имоти. За да можем ефективно да освободим улиците от сноповете кабели, е изключително важно етажните собствености да предприемат действия за почистването на собствените фасади, които се явяват общи части на сградите.
След тази стъпка, ние можем да се заемем с остатъците от тях, които останат да висят по съобщителните стълбове, разположени върху общинска собственост.
Продължавам да твърдя, че над 80% от сноповете, които "красят“ фасадите, отдавна не захранват никого и по тях не тече сигнал".
Зареждане ...


20:50 / 01.08.2022
1367





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.