Сигнал за опасна отсечка и серия инциденти с блъснати пешеходци в София.

Последното произшествие е с две блъснати жени вчера в района на Челопешко шосе. Въпреки писмата на потърпевши районът не е обезопасен.

Днес граждани организираха протест в района.

"Това, което трябва да се направи, е да се поставят знаци, спирката да защити, да има пешеходна пътека“, обясни Десислава Бацанова.

Гражданите настояват и за поставянето на улично осветление.

От Столична община обясниха за bTV, че се подготвя проект за реконструкцията Челопешко шосе, който предвижда изграждането на тротоари и пешеходно преминаване при спирките, както и ограничаване на скоростта.