Първият фестивал на светлините LUNAR ще се проведе в София от 6-и до 9-и май с подкрепата на Столична община, съобщи председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев. Радостен съм, че столицата отново задава тенденциите и е в крак с времето. А нашите съграждани ще могат да се насладят на светлинно шоу на световно ниво.

Очакването ми е фестивалът да предизвика небивал интерес с визиалните историите, които ще разказва за историята, мира и солидарността по света. Наред с това би донесъл и икономически ползи за града ни и утвърждаването на София като интересна туристическа дестинация. Бих искал всяка година да поднасяме тази радост на хората.