През август ще започне изграждането на етажен паркинг за над 300 автомобила до метростанцията в район "Надежда“, ако няма обжалване на обществената поръчка, съобщи кметът на района Димитър Димов пред Радио София. Той разкри, че за два месеца са премахнати 149 гаражни клетки. Над 400 са заповедите за премахване на изоставени автомобили, излезли от употреба. Само около 70 от тях не са преместени доброволно.

През миналата година в района са обособени паркоместа за повече от 250 автомобила. Освен това беше отворен паркинг за над 140 коли, припомни още районният кмет. От около година има специални контрольори, които следят за опазването на зелените площи и ненавлизането на автомобили в тях.