Граждани публикуваха снимки в социалните мрежи, за да сигнализират за проблем в столичния квартал "Изток". Стълбите от "Автогара Юг" към спирка "Телевизионна кула" на бул. "Драган Цанков" са в ужасно състояние.

Стъпалата, освен че са разбити, са изключително плитки и много на брой. През зимата възрастните хора изобщо не успяват да стигнат до спирката, където спират автобусите по линии 413 и 67.

Какви са вариантите хората да стигнат до спирката:

1) От спирка "ж.к. Дианабад" по тясно тротоарче до шосето над моста.

2) От кръстовището на бул. "Драган Цанков" и ул. "Жолио Кюри", също по тесен тротоар директно до шосето.

Маршрутът и в двата варианта не е кратък.