Детска градина №100 "Академик Пенчо Райков“ в кв. "Оборище“ ще започне обновяване и основен ремонт на електрическата и ОВК инсталации. Обновени ще бъдат съществуващите електрически инсталации (осветителна, силова и мълниезащита).

Строително-монтажните работи са финансирани със средства от Специализирания общински приватизационен фонд.

Инициативата е пример за добро и работещо партньорство между Столична община, Район "Оборище " и частния сектор.

Наша обща кауза е условията за децата непрекъснато да се подобряват, каза заместник-кметът Арсени Вълчинов. Той благодари на Столичен общински съвет, че се вслушва в исканията, които кметовете на общините отправят, за да могат важни за хората въпроси да получат своите решения. За мен осигуряването на сигурна среда в детските градини на район "Оборище“ e задължително, допълни Арсени Вълчинов.